Депутати відвідали Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків

DSC07354У ході візиту депутати, на чолі із заступником голови обласної ради Володимиром Ширмою, ознайомились  із матеріально-технічною базою та проблемними питаннями закладу.

Нагадаємо, що під час попереднього візиту керівником закладу було озвучено, що будинок дитини складно переживає процес трансформації в комунальне некомерційне підприємство. Наразі існує заборгованість із виплати заробітної плати, яка утворилась через те, що підприємство не увійшло до переліку закладів, які фінансуються за кошти Національної служби здоров’я України.

«Викликає серйозне занепокоєння стан фінансування будинків дитини, які ще у 2019 році розпочали трансформацію в Центри медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям та мають її завершити до 2026 року.  Разом з тим, в переважній більшості будинків дитини України, в т.ч. двох будинках дитини Житомирщини, вже створені та функціонують сучасні реабілітаційні матеріально - технічні бази, висококваліфікований освічений персонал, які вже довготривалий час надають медичні та соціальні послуги, не тільки вихованцям будинкам дитини, а і які іншим дітям, які це потребують», - зауважила директорка центру.

Ключовим питанням, що зібрало депутатів, стало відмова  НСЗУ у підписанні договорів за чотирма пакетами послуг: стаціонарна паліативна допомога дорослим та дітям; медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя; медична реабілітація для дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи; медична реабілітація для дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату. Відмова стала причиною зростання заборгованості по зарплаті для працівників та в цілому існування закладу.

Володимир Ширма зауважив, що даний заклад є унікальним з потужною матеріально-технічною базою, який дійсно надає допомогу, курси реабілітації діткам, а найголовніше  –  попереджує  інвалідність. «Сьогодні ми всі маємо вибудувати стратегію, як зберегти даний заклад. Потрібно працювати з об’єднаними громадами нашої області. Усі мають зрозуміти, що це спільна проблема та питання, що потребує нагального вирішення, адже діти тут проходять реабілітацію з усієї області. Хочу подякувати усім хто приїхав. Умови проживання дітей, ви побачили, вони на високому рівні. Питання функціонування будинку дитини треба вирішувати вже, і планувати на наступний рік обласний бюджет. Проблемні питання будемо озвучувати перед народними депутатами, на засіданні виїзного комітету вже на наступному тижні».

Довідково: Будинок дитини є спеціалізованим комунальним закладом охорони здоров’я для надання медичної допомоги, психологічної, педагогічної, соціальної реабілітації дітям – сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітям з обмеженими функціональними можливостями (дітям, які належать до груп ризику щодо отримання інвалідності, дітям з інвалідністю) віком від народження до 6 років (включно), для надання паліативної допомоги та догляду за дітьми – інвалідами підгрупи А, забезпечення захисту їх прав та законних інтересів. 

DSC07353

DSC07355

DSC07356

DSC07357

DSC07360

DSC07361

DSC07365

DSC07366

DSC07368

DSC07383

DSC07418

DSC07417

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2